Mis on bensiinimootori tahmaosakeste filter (GPF)? 

Bensiinimootori tahmaosakeste filter (GPF) on heitgaasisüsteemis  asetsev filter, mis on ette nähtud  bensiinimootorites tahmaosakeste kogumiseks. Sarnaselt diiselmootori tahmaosakeste filtrile on see sünteetilisest keraamilisest materjalist valmistatud kärgfilter.

Kui heitgaasid läbivad filtri, jäävad tahmaosakesed sinna kinni. Need filtrid on väga tõhusad, püüdes kinni üle 90% lenduvatest tahketest osakestest, mis muidu satuksid atmosfääri.

Bensiinimootori heitgaaside puhastussüsteem (GPF) eemaldab heitgaasidest tahma.

Erinevalt tavalisest õhufiltrist põletab (oksüdeerib) GPF-süsteem kogunenud tahma automaatselt vastavalt sõiduolukorrale. Teisisõnu, tavalisel või suurel sõidukiirusel eemaldab mootori juhtsüsteem ja heitgaasi kõrge temperatuur kogunenud tahma automaatselt. Talvistes oludes, sõites pidevalt lühikesi vahemaid või pikemalt aeglasel kiirusel, ei pruugi puhastus süsteem kogunenud tahma heitgaasi madala temperatuuri tõttu automaatselt eemaldada. Sellisel juhul võib olenemata tahma oksüdeerimisprotsessist koguneda tahmaosakeste filtrisse liigne kogus tahma, mille korral süttib GPF-i märgutuli.

Tõhusam soovituslik meetod

GPF-i märgutule süttimisel tuleks võimalikult kiiresti lõpuni viia regenereerimise protsess, mida soovitab auto märguanne: keep driving to regenerate exhaust filter

Regenereerimise kiireimaks aktiveerimiseks järgige soovituslikku sõidumustrit:

Aktiveeri sportrežiim, sõida kiirusega üle 80 km/h, 3-4 käigul. Fikseeri käik DCT käigukastiga autol roolilabadega ja manuaal käigukastiga autol käigukangiga. Kiirenda kuni mootori pööreteni 4000 p/min, vabasta gaasipedaal ja lase mootori pööretel langeda 3500p/min ja kiirenda koheselt uuesti kuni pööreteni 4000 p/min. Korda seda protsessi kuni GPF-i hoiatustuli kustub.

Kui soovitatud meetodiga sõites GPF märgutuli ei kustu või hakkab vilkuma, siis sellisel juhul soovitame lasta GPF-süsteemi kontrollida volitatud Kia töökojas.

Kirjeldatu täiendab GPF-i kasutusjuhendi peatükki Teie sõiduki omadused / Heitgaasisüsteemi hoiatustuli